• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Haftasonu Turu

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi, Araç İçi İçecek İkramları, Zonguldak 4* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

1.Gün: İstanbul, Akçakoca, Zonguldak

06:30 Beylikdüzü Birmot Fiat önü, 07:00 Bakırköy İncirli Doğtaş önü, 07:30 Mecidiyeköy Moda Önü, 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 08:20 Kartal Köprüsü altı, 08:40 Çayırova McDonald’s önü, 09:30 İzmit Halk Evi Durağı hareket ile otobüs içi ikramları eşliğinde Sakarya'nın gizli bahçesi Karasu'ya ulaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı kahramanlarından İpsiz Recep’in dememleketi olan Karasu'da, Otantik evler ve İpsiz Recep Anıtı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Yine bu bölgede, birinci derece doğal sit alanı ve yaban hayvanı geliştirme sahası ilan edilen Acarlar Longozu‘nu gezeceğiz. Longoz 235 çeşit kuş türünü, binlerce su menekşesi ve göl lalesini içerisinde barındıran bir doğa harikasıdır. Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü’nün gözetimindeki Longozun genişliği 1562 hektar, uzunluğu ise 12 km. dir. Kırklareli’ndeki, İğneada Longozundan sonra Türkiye’nin ikinci en büyük subasar ormanı olma özelliğine sahiptir. Göl tabanı çok sık bitki örtüsüyle kaplıdır. Hâkim ağaç ise dişbudaktır. Karaağaç ve kızılağaç da yaygın olan diğer iki ağaç türüdür. Acarlarda yetişen göl soğanı ilaç sanayinde önemli ölçüde kullanılmaktadır. Ayrıca Acarlar, kuşların Anadolu’daki iki önemli göç yolundan birisinin üzerinde bulunmaktadır. Soyları tükenme tehlikesi altındaki karabatak, alacabalıkçıl, kadife ördeğinin yanı sıra diğer balıkçıllar, ibisler, deniz ve balık kartalı buradan geçmektedir. Yazın suyu çekilen gölün toprakları köylülerce tarımda kullanılmaktadır. Karasu’nun bir diğer özelliği de II: Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Alman U-20 Denizaltısını da sularında misafir etmesidir. Longoz gezimizden sonra Sakarya Nehri'nin denizle buluştuğu Yenimahalle'ye gidiyoruz. Sakarya Nehri aynı zamanda yurdumuzun en uzun üçüncü nehri olma özelliğine de sahiptir. Toplam uzunluğu ise 824 km dir. Denizle nehrin muhteşem buluşmasına şahitlik edip, buradaki tesislerde çay içiyoruz. Sonrasında ise Maden Deresi'ne gidiyoruz. Buraya maden deresi isminin verilmesinin nedeni ise, 130 yıl önce buradan çıkarılan simli kurşun ve çinko madenidir. Günümüzde bu madenler kendi haline bırakılmıştır. Bölge uzun yürüyüşler yapmak için güzel ve özel topraklara sahiptir. Ancak biz sizleri o kadar yormuyoruz ve yeşilin her tonunu görebileceğimiz dere kenarındaki tesiste oturup dinleniyoruz. Daha sonra dileyenlerle kayın, çınar, ceviz ve fındık ağaçlarıyla kaplı ormanda kısa bir yürüyüş sonrası Küçük kayıkçı tekneleri ve plajlarını gördükten sonra manzarasıyla sizleri büyüleyecek Küçük Boğaz’da kısa bir gezinti yapıyoruz. Karasu gezilerimizin ardından mavi bayraklı plajı ile ünlü Akçakoca'ya varıyoruz. Akçakoca Evleri, Ceneviz Kalesi ve Dilek Kuyusu gezileri sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Zonguldak, Safranbolu, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Zonguldak'ın en büyük ilçesi olan Ereğli'ye ulaşıyoruz. Devasa büyüklükteki Ereğli Demir Çelik Fabrikasını görerek Kurtuluş Savaşı’ndaki tek deniz silahımız olan Gazi Alemdar Gemisi’nin birebir ölçütlerinde yeniden yapılan maketini ziyaret ediyoruz. Kömür denilince akla gelen ilk ilimiz olan kendine has yapısıyla sokaklarında hüznü barındıran bu emekçi kentte yapacağımız panoramik şehir turunun ardından Bartın üzerinden UNESCO tarafından koruma altına alınan Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz.Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor ve İstanbul'a doğru yol almaya başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs TL TL
Haziran - Ağustos TL TL
Eylül - Kasım TL TL
Aralık - Şubat TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi, ,
 • Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Tüm Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,