• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Batı Karadeniz Turu

Tur Programı

Safranbolu, Amasra, Yedigöller Gezileri, 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi, 4* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 2. Gün Göl Kafe’de Öğle Yemeği,

1.Gün: İstanbul, Amasra

23:30 Beylikdüzü birkot Fiat önü, 00:00 Bakırköy incirli Doğtaş önü (eski Boyner), 00:30 Mecidiyeköy moda önü (simit saray yanı), 01:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü, 01:20 Kartal köprüsü altı 01:40 Çayırova McDonald’s önünden misafirlerimizi alıp yol üzerinde molalar vererek sabah saatlerinde Amasra'ya ulaşıyoruz.

2.Gün: Amasra, Safranbolu

Amasra’ya varış. Sabah kahvaltısı araç içi kahvaltı sonrası gezimize Fatih Sultan Mehmet'in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra. Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu ‘mola? (Dünyanın Gözleri) dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Öğlen yemeği molası yemeğimizi aldıktan(extra) sonrasında Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Safranbolu’ya geçiyoruz Safranbolu gibi özgün mimarisini korumuş, ünlü sopranomuz Leyla Gencer’in baba ocağı olan Yörük Köyüne varıyoruz rehberimizle gezimize başlıyoruz. Tarihi çamaşırhanenin gezilmesi sonrası Homeros’un İlayda destanına konu olmuş, 5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panoramik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası'nı geziyoruz. Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası ,2013 Yılında İnce kaya Kanyonu üzerine yapılan ve Kanyona paralel olması özelliği ile Dünya'da ikinci sırada olan seyir teras gezimiz için hareket ediyoruz. Seyir Terasta serbest zaman gezimiz sonrası hareket ile otelimize geçiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3.Gün: Yedigöller, İstanbul

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından otelimizde 2 Saat mesafede bulunan Yedigöller’e gidiyoruz. Turumuza ilk olarak Kapankaya seyir terasında muhteşem bir manzaraya karşı muhteşem fotoğraflar çekiyoruz ve muhteşem kokuyu iyice içimize çektikten sonra rehberimiz eşliğinde Nazlı, Sazlı, İnce, Kuru, Derin, Serin ve Büyük gölü geziyoruz. Sonrasında en güzeli olan muhteşem Yedigöller’in bakir dokusunu keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz istedikleri zaman Göl Kafe’den öğle yemeğimizi alabilirler. Serbest zaman sonrası 16,30 da bölgeden ayrılıp sonrasında İstanbul’a dönüşe geçiyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakılarak turumuzun sonlandırıyoruz. Bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs TL TL
Haziran - Ağustos TL TL
Eylül - Kasım TL TL
Aralık - Şubat TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • 2. Gün Göl Kafe'de Öğlen Yemeği,
 • İlk Gün Araç İçi Sabah Kahvaltısı,
 • Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • 1. Gün Öğlen Yemeği,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,