• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Yunanistan Turu

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, İskeçe, Gümülcine, Kavala, Selanik, Drama Gezileri, Selanik 3 veya 4* Otelde 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Araç İçi İkramlar, Rehberlik Hizmeti, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün (Akşam): İstanbul, Edirne

Akşam saat 23:55'te Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 01:30'da Zincirlikuyu Avantgarde Hotel önü, 02:00'de Bakırköy Ömür Plaza önünden siz değerli misafirlerimizi alıp Edirne'ye doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün Cumartesi: Edirne, Dimetoka, Sofuli, Dedeağaç, Kavala

TEM Otoyolu Çorlu’daki tesislerde vereceğimiz mola sonrası Edirne Pazarkule sınır kapısından çıkış yapıyoruz ve Yunanistan'ın Kastanias sınır kapısından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra olarak alıp, çoğunlukla Dağlı Pomaklar olarak bilinen Alevi Bektaşi kökenli Türkler'in yaşadığı Dimetoka kasabasına gidiyoruz. Avrupa’da tek Türk piramit kubbeli cami olma özelliğine sahip Beyazıt Camii'ni görüyoruz. Sultan II.Mehmet'in İstanbul’un fethi için döktürmüş olduğu şahi topları burada dökülmüştür.Ayrıca II.Mehmet'in oğlu II.Beyazıt burada hakkın rahmetine kavuşmuş ve Beyazıt Camii duvarı dibine defnedilmiştir. Dimetoka kasabasında yapacağımız gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası kısa bir yolculuk sonrası Sofuli Köyü’ne gidiyoruz. İpek satılan bir mağazaya gidip almak isteyenler için vereceğimiz serbest zaman sonrası Dedeağaç'a gidiyoruz. Burada öğle yemeği (ekstra) için vereceğimiz yaklaşık 1,5 saatlik serbest zaman sonrası İskenderiye Feneri gezimizi ve şehrin kalbi sayılan caddelerde yürüyüş yaptıktan sonra hareket ederek saat 17:00’de Kavala’ya varmış oluyoruz. Otelimize giriş yaparak dinleniyoruz. Saat 19:00’da Kavala şehir gezimizi yapıyoruz. Şehir gezisi kapsamında Osmanlı'ya karşı büyük bir isyan başlatan Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti, atının üzerindeki heykelini, doğduğu evi dişarı dan görüp fotoğraf çekiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan su kemerleri ve Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan İbrahim Paşa Camii'ni (günümüzde kilise olarak kullanılmaktadır) görüp otelimize geriye dönüyoruz. Akşam otelimize çok yakın bir yerde bulunan Yunan tavernasında Sirtaki gecesi eğlencemizi yapıyoruz (ekstra 30 EUR). Geceleme otelimizde.

3.Gün Pazar: Kavala, Drama, İskeçe, Gümülcine, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yunanistan’ın Doğu Makedonya Bölümü'nde en göze çarpan yerleşim yerlerinden Drama şehri gezimizi yapıyoruz. Yolumuz üzerindeki bu bölgeye özgü yapılan Kavala kurabiyesi alışverişlerimizi de yapıp İskeçe şehrine geliyoruz. UNESCO tarafından koru altına alınmış eski İskeçe sokaklarında gezip fotoğraf çektikten sonra Osmanlı zamanında yapılmış ve halen günümüzde çalışır durumdaki saat kulesini görüyoruz. Gezi sonrasında 55 km mesafede bulunan Gümülcine şehrine gidiyoruz. Burada da yine Osmanlı zamanında kalma yeni ve eski cami,Türk Çarşısı, şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Kahve molamızı burada verdikten sonra 19:00'da sınır kapısında oluyoruz. Pasaport gümrük ve duty-free alışverişlerinden sonra Meriç Nehri üzerindan geçip aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye'ye giriş yapıyoruz. İpsala, Keşan, Malkara yolunu takip ederek Tekirdağ'da vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra İstanbul'a varışımız ile sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu bitiriyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs 50 € 50 €
Haziran - Ağustos 60 € 60 €
Eylül - Kasım 50 € 50 €
Aralık - Şubat 40 € 40 €

Fiyata Dahil Olanlar

* Kavala'dae 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, Program dışı geziler, şahsi harcamalar, ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Öğlen ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
* Vize ve hizmet bedeli