• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Büyük GAP Turu

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, Adana, Antep, Urfa, Mardin, Hasankeyf, Antakya, Van, Kars, Erzurum, Malatya, Kayseri, Sivas Gezileri, 4* Otellerde 9 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

1.Gün: (Akşam): İstanbul, Adana

Saat 20:00'de Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi önü, 20:30'da Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü ve 21:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden misafirlerimizin alınması ile birlikte yol üzerinde muhtelif molalar vererek Adana’ya yolculuğumuz başlıyor.

2.Gün: Adana, Antakya

Adana, Pozantı'da kahvaltı sonrası, Tekir Yaylaları'nı görerek Gülek Boğazı'ndan geçiyor ve tarım cenneti Adana'ya ulaşıyoruz. Seyhan Nehri kenarında bulunan Türkiye'nin en büyük camii, Sabancı Merkez Camii'ni ziyaret ediyoruz. Tarihi Taş Köprü'yü fotoğraflayıp, Seyhan Baraj Göleti'nde kahvelerimizi içtikten sonra buradan ayrılıp, Antakya'ya ulaşıyoruz. Çan, ezan, hazzan sesinin birlikte duyulduğu hoşgörü kentinde Antakya Mozaik Müzesi ve St.Pierre Kilisesi'ni ziyaret edip sonrasında Harbiye'de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Antakya, Gaziantep

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kırıkhan-Islahiye yolu ile Gaziantep'e ulaşıyoruz. Dünyanın 1 numaralı mozaik müzesi olmaya aday Zeugma Mozaik Müzesi ziyareti ve daha sonra Bakırcılar Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Gaziantep, Şanlıurfa

Sabah kahvaltısından sonra Gaziantep'ten ayrılıp Nizip-Birecik yolu ile peygamberler şehri Şanlıurfa'ya geçiyoruz. Medeniyetlerin kesiştiği nokta Harran'a ulaşıyoruz. Burada dünyanın ilk üniversitede binası El Firdevsi ve Rasathane Kulesi kalıntılarını görüp ters fincan şeklinde olan kubik kubbeli Harran evlerine görüyoruz. Daha sonra Şanlıurfa şehir merkezine gelip Balıklı Göl, Rızvaniye Camii ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağara ziyaretlerimizi yapıp otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında Güneydoğu'nun simgesi olan Sıra Gecesi'ne gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: Şanlıurfa, Mardin

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltı sonrasında Viranşehir-Kızıltepe yolu ile Mardin’e ulaşıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Arkeoloji Müzesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Ulu Camii'yi gezip yukarı Mezopotamya manzarası eşliğinde, Süryani nüfusun yoğun olarak bulunduğu bu şehrimizde Deyr-ul Zaferen Manastırı'nı gezip Kasımiye Medresesi'ne geçiyor ve ziyaretimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kayseriyye Pasajı'nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Midyat’a geçip Midyat Konuk Evi'ni geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6.Gün: Mardin, Hasankeyf, Van

Kahvaltı sonrasında baraj sularının altında kalma riski taşıyan Hasankey'e geçiyor ve rehberimizle 5000’den fazla mağara ve evlerin bulunduğu kentin kalesine çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehri'nin akışını seyrediyor ve Fahreddin Karaaslan Köprüsü'nü, El Rızk Camii'ni, Süleyman Şah Camii'ni ve Memlükler'den kalma küçük saray kalıntılarını geziyoruz. Ardından Raman petrol kuyularını görerek Batman şehir merkezinden Kozluk yolu ile Veysel Karani Hazretleri'nin türbe ziyaretimizi yapıyoruz. Bitlis'te Beş Minare'yi görerek Tatvan'dan Gevaş'a geçiyor, özel teknelerimize binip Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası'na geçip kiliseyi geziyor ve Van şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün: Van, Kars

Güzel bir Van sabahında kahvaltımızı yaptıktan sonra Van şehir turu yapıp Tuşba Kalesi'ni geziyoruz. Buradan ayrılarak Muradiye Şelaleleri'ni fotoğraflayıp, Büyük ve Küçük Ağrı Dağı'nı görerek Doğu Beyazıd’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra ilklerin gerçekleştiği muhteşem İshak Paşa Sarayı'nı gezip Iğdır üzerinden Kars’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars'taki otelimizde.

8.Gün: Kars, Erzurum

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Ani Harabeleri'ne geçiyor ve Ermenistan-Türkiye sınırını belirleyen Aras Nehri'ni fotoğraflayıp gezimize devam ediyoruz. Sarıkamış-Horasan-Pasinler yolu ile Nene Hatun'un şehri Erzurum’a ulaşıp Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii ve Üç Kümbetler'i gezip Rüstem Paşa Bedesteni'nde oltu taşı alışverişi için serbest zaman. Sonrasında Erzurum Konuk Evi'nde çaylarımızı içip Palandöken'de kayak merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün: Erzurum, Malatya

Kahvaltı sonrasında Çatkarlı-Ovayolu ile Bingöl üzerinden Keban Baraj Göleti manzarası eşliğinde Elazığ’a ulaşıyoruz. Harput'ta öğle yemeğinin ardından Balak Gazi, Ulu Camii, Eğik Minare, Arap Baba Türbesi ve Sütkale gezilerimizi yapıp Kömürhan Köprüsü'nden Malatya'ya geçiyoruz. Otobüsümüzle panoramik şehir turu yapıp Malatya Nostalji Evi'ni geziyoruz. Otelimize geçip akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen konuklarımızla gece yarısı bizi bekleyen özel minibüslerle güneşin doğuşunu izlemek üzere dünyanın 8. harikası Nemrut Tümülüsü’ne çıkıyoruz. Komagene Kralı 1.Antiochus’un mezarının doğu terasından güneşin doğuşunu izledikten sonra Malatya’daki otelimize geçiyor ve sabah kahvaltımızı yapıp otelden ayrılıyoruz.

10.Gün: Sivas, Kayseri

Otobüsümüz ile dönüş yolumuzda sonraki durağımız Sivas'a geçiyoruz. Cumhuriyetimizin harcının hazırlandığı şehrimizde Kongre Binası'nı gezip öğle yemeğimizi yiyip panoramik şehir turunun ardından buradan ayrılıyor ve Kayseri’ye geçiyoruz. Hunad Hatun Külliyesi'ni ziyaret edip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

11.Gün: Kayseri, İstanbul

Oteldeki kahvaltımızın ardından Pastırmacılar Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman sonrasında Kayseri'den ayrılıp Istanbul'a geri dönüş yolculuğumuz başlıyor ve gerekli molaların ardından İstanbul'a akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Tur başlangıcındaki noktalarda misafirlerimizi indirerek turumuzu tamamlıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs
Haziran - Ağustos
Eylül - Kasım
Aralık - Şubat

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Nemrut Dağı Ulaşım Ücreti
 • Akdamar Adası Ulaşım Ücreti