• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Haftasonu Turu

Tur Programı

1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi, Akçay Turban Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

1.Gün: İstanbul, Çanakkale

23:30 Beylikdüzü birkot Fiat önü, 00:00 Bakırköy incirli Doğtaş önü (eski Boyner), 00:30 Mecidiyeköy moda önü (simit saray yanı), 01:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü, 01:20 Kartal köprüsü altı 01:40 Çayırova McDonald’s önünden misafirlerimizi alıp Silivri – Tekirdağ üzerinden Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

2.Gün: Assos, Ayvalık, Cunda Adası

Araç içi kahvaltı sonrası Eceabat’ta feribot ile Çanakkale'ye geçiyoruz. Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz. Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Assos gezimizi tamamladıktan sonra Ayvalık merkeze hareket ediyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip, kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri'ni görüp, çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık’ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası'nda fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Çınarlı Camisi, (eski Aghia Yorgi Kilisesi), Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeği(extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası'nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Buradan sonra Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ndan gün batımı manzarasını seyredip fotoğraf ve çay molası ardından Akçay’da Turban Otel’e geçiyoruz. Canlı müzik eşliğinde Akşam yemeğini yiyoruz ve konaklama.

3.Gün: Bozcaada, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Bozcaada’ya varışımız da bizi Bozcaada Kalesi karşılıyor olacak, kaleyi panoramik olarak gördükten sonra ada sokaklarında geziyoruz. Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağınız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikası'nın fabrika satış mağazasına gidiyor ve hediyelik şarapları almak isteyen misafirlerimizin hediyelerini almalarının ardından meşhur Ayazma Plajı'na doğru hareket ediyoruz. Ayazma Plajı'nda yüzme molası veriyoruz bu sürede dileyen misafirlerimiz Ayazma Koyu'nun serin sularına atlayabilir yüzmek istemeyen misafirlerimiz ise deniz kenarındaki Restoranlarda dinlenebilirler. Yüzme molasının ardından Bozcaada'dan ayrılıp Çanakkale, Tekirdağ, Keşan güzergahı üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri alınan noktalara bırakarak Bir başka sefere buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs TL TL
Haziran - Ağustos TL TL
Eylül - Kasım TL TL
Aralık - Şubat TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi
 • Akçay’da 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,