• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Yunanistan

blog-post-image

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, İskeçe, Gümülcine, Kavala, Selanik, Drama Gezileri, İskeçe'de 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Araç İçi İkramlar, Rehberlik Hizmeti, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün Cuma: Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Drama

04.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 04.45 Mecidiyeköy Migros Önü, 05.00 Pangaltı Sütiş Önü, 05.20 Bakırköy Ömür Plaza, 05.40 Bahçeşehir Tır Parkı'ndan Misafirlerimizin alınması ile Tekirdağ, Keşan, İpsala güzergahını takip ederek İpsala Türk sınırına varış. Türk (İpsala) ve Yunan (Kipi) sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç’a yolculuk.

2.Gün Cumartesi: Selanik

Sabah Alexandroupoli'ye (Dedeağaç) varış. Serbest zaman ve kahvaltı sonrası Jumbo Alışveriş Merkezi’ne gidip alışveriş çılgınlığına başlıyoruz. Öğlen balık restoranında alacağımız ekstra yemek sonrası ise Gümülcine veİskeçe gezilerimiz, otelimize yerleşme ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Drama’ya hareket ediyoruz. 40 - 60 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Doğu Makedonya bölgesinin en büyük şehri ve 551 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış olan Drama bölgesine varıyoruz. Drama Rüya Şehri Turu: Drama şehri son yıllarda eşsiz bir Noel sahnesi olarak tasarlanıyor, şehir merkezinde sahnelenen "Oneiroupolis" (The Dreamland) programının etkinlikleri çocuklar ve yetişkinleri gerçek peri masallarına taşıyor. Her yıl belediye çalışanları ve birçok gönüllünün desteğiyle peri masalı köyüne ait ahşap evlerinin yapıldığı Özgürlük Meydanı'nda, Noel Baba'nın evi, Peri Masalı evi, Elflerin atölyeleri ve maceralar evi binlerce ziyaretçinin gülümsemesini toplayan noktalardan sadece bir kaç tanesi. Eğer siz de unutulmaz bir yılbaşı sahnesinin parçası olmak isterseniz, Drama şehrinin eşsiz güzelliklerini kesinlikle kaçırmamalısınız! Bir ay süren etkinlikler Aralık ayında başlayıp, yeni yıldan kısa bir süre sonra sonlanıyor. Kamera, eldiven, şapka ve kışlık aksesuarlarınızı yanınıza almayı unutmayın! Tur bitiminde Otel'e dönüş ve konaklama.

3.Gün Pazar: Kavala, Porto Lagos, İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte hareket ile İskeçe karayolu üzerinden yolculuk. Şirin bir belde olan Porto Lagos ve Vistonida Gölü & Agios Nikolaos Kilisesi’ni görüp Kipi ve İpsala sınır kapılarına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek gece İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel 60 € 80 €

Fiyata Dahil Olanlar

* İskeçe'de 3* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Vize ücreti ve servis bedeli
* Konaklama vergisi, sınır geçiş, ayakbastı ücretleri için kişi başı 10 Euro otobüste tur rehberine ödenecek olup tüm katılımcılar için zorunludur.
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, program dışı geziler, şahsi harcamalar, ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Öğlen ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
* Vize ve hizmet bedeli