• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Isparta Gül Hasadı Turu

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Isparta

Akşam saat 19.30 İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner) önü, 20.15 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 21.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 22:00 İzmit Öğretmen Evi önü, 00:30 Bursa Almira Oteli önünden misafirlerimizin alınması ve Bursa - Kütahya - Afyon yolu üzerinden sabah saatlerinde Isparta'ya ulaşıyoruz. (Diğer şehirlerden katılacak konuklarımıza buluşma yeri ve saati tur günü bildirilecektir.)

2. Gün: Isparta

Sabah erken saatlerinde gül serüvenimiz başlıyor. Gül toplanması gülün kokusunu kaybetmemesi için her sabah şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, yani en geç saat 11.00’de tamamlanır. Gül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerek Güneykent Kasabası'na varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıradışı bir olayı yaşamak üzere gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Ardından Eski usul imbik ile gül suyu çıkarılmasının aşamalarını izlerken gülden elde edilen gül suyunun ilk damlası düştüğünde etrafa yaydığı koku bizledi mestediyor. Ardından gül yağı fabrikası na geçiyor ve fabrika müdürü eşliğinde üretim aşamalarını izliyoruz. Fabrikada toplanan güllere yapılan işlemleri görüyoruz. Ardından Eğirdir’e varıyoruz ve İlk olarak Eğirdir’in Terası konumundaki Akpınar Köyüne çıkıyor ve Eğirdir Gölü manzarasını izliyoruz. Sonrasında konuklarımızla Eğirdir’in doğal ve tarihi güzelliklerini keşfe çıkmak üzere ilk önce Kovada Gölü ve Milli Parkına varıyoruz. Kovada Gölü Milli Parkında yapacağımız yürüyüş boyunca ağaç ve bitkilerin Latince ve Türkçe isimlerini önlerine konulan tabelalardan okuyarak hem bilgileniyor hem de doğa içinde keyifli bir yürüyüş yapmanın tadına varıyoruz. Yürüyüşümüzün bitiş noktasında bulunan ve bölgede yaşayan yaban hayatını anlatan birde Tabiat üzesi bulunuyor. Bu müzeyi de ziyaret ettikten sonra Kovada Milli Parkı ndan ayrılıyoruz. Gezimizin sonraki bölümünde Eğirdir Gölü, Yeşil Ada, Can Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camii, Eğirdir Kalesini geziyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Isparta - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz. Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor. Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta. Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. İskoçya'nın Glasgow Üniversitesinden Prof. Dr. Mike Russel dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. Salda Gölü'nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından ; Bütün ihtişamıyla bizi büyüleyecek Sagalassos Antik Kentine geçiyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından fotoğraf çekimlerimizide tamamlayıp İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında İstanbul’a ulaşıp turumuzun başlangıcında sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mayıs TL TL
Haziran TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 3 veya 4* Otelde Kahvaltılı Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı,