• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Isparta Lavanta Turu

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Isparta

Akşam saat 19.30 İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner) önü, 20.15 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 21.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 22:00 İzmit Öğretmen Evi önü, 00:30 Bursa Almira Oteli önünden misafirlerimizin alınması ve Bursa - Kütahya - Afyon yolu üzerinden sabah saatlerinde Isparta'ya ulaşıyoruz. (Diğer şehirlerden katılacak konuklarımıza buluşma yeri ve saati tur günü bildirilecektir.)

2. Gün: Isparta

Sabah saatlerinde Lavanta Tarlalarının bulunduğu Isparta ilimizin Lavanta Üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü kerpiç evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği, papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyü yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp, etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz. Yolumuza devam ederken yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını görüp de şok olmamak mümkün değil. Bu şoku atlatıp hemen Lavanta Tarlasına dalıyoruz ve Lavanta toplama aktivitemize lavanta tarlasında çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik ederek başlıyoruz. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostalarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Ardından Isparta merkeze geçiyor ve öğle yemeğinde Isparta Kuyu Kebabı, kabune pilavı, hoşaftan oluşan yöresel menü alıyoruz.(ekstra) Serbest zamanda isteyenler Isparta'nın meşhur gülünden üretilen ürünlerden hediyelik eşyalar satın alabilir. Ardından Sagalassos Antik Kentine ugeçiyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Isparta - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk gezi noktamız Burdur Şehir Merkezinde gezimize başlıyoruz. Burdur Konakları ve Burdur müze gezisi sonrası tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz. Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor. Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta. Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. İskoçya'nın Glasgow Üniversitesinden Prof. Dr. Mike Russel dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. Salda Gölü'nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında İstanbul’a ulaşıp turumuzun başlangıcında sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Haziran TL TL
Temmuz TL TL
Ağustos TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 3 veya 4* Otelde Kahvaltılı Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı,