• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Kakava Hıdırellez Şenlikleri

Tur Programı

Geleneksel olarak her yıl Mayıs ayında Edirne Kakava'da düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri bu yıl 02 Mayıs - 03 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacatır.

1. Gün: İstanbul - Edirne

Sabah saat 07:00 İzmit Öğretmen Evi önü, 07.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 08:00 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 08:30 Bakırköy Ömür AVM önünden misafirlerimizin alınması ve gerekli molaların verimesi ile Edirne'ye ulaşıyoruz. İlk olarak Edirne'de Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Selimiye Arastası, Üç Şerefeli Camii (ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Cami'yi (Cami-i Atik) gezip öğle yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray Kalıntılarını geziyoruz ve Sonrasında II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri'ni gezip Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne Kakava Şenliği Hıdırellez ateşinin başında yerimizi alıyoruz. Ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Edirneli Romanlar'dan oluşan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, Belediye tarafından organize edilen Geleneksel Roman havaları oyunları eşliğinde bizlerde bu eğlenceye ortak oluyoruz. Edirne Kakava Şenliğinin bugünkü Kırkpınar saray içindeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Ardından restaurantımıza geçip akşam yemeğinde Yöresel Meşhur Ciğer Tava Menü şeklinde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Edirne - İstanbul

Sabah erken saatlerde kalkıyor ve Edirne Kakava Şenlikleri'nin 2. gün olan kısmını izlemek üzere Tunca Nehri kenarına geçiyoruz. Sabahın ilk saatlerinde doğanın uyanışını selamlama ve bahar aylarına giriş ritüellerini, nehir kenarında yapılan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, bize en ilginç gelecek bu kısımda Edirneli Roman kızlarımızı Tunca nehrine girerken fotoğraflamak olacak. Ardından bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Edirne'nin gizli kalmış diğer güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Büyük Sinagok, Arkeoloji Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşılarını gezip sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda bölgeye özgü yöresel folklorik ürünleri satın alabilirsiniz. Bunlardan Badem ezmesi, kokulu sabun, Edirnekari, kavala kurabiyesi, aynalı süpürge vb. geleneksel el sanatını hediyelik eşya ürünü olarak alabilirsiniz. Meriç Nehri kenarında vereceğimiz çay, kahve molası sonrası İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında İstanbul’a ulaşıp turumuzun başlangıcında sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

02 Mayıs - 03 Mayıs Kişi Başı Tek Kişi
3* Otelde Konaklama TL TL
4* Otelde Konaklama TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 3 veya 4* Otelde Kahvaltılı Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı,