• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Kiev & Minsk Turu

Tur Programı

Kiev Gidiş, Minsk Dönüş Uçak Bileti, 2 Gece Kiev ve 2 Gece Minsk 3* Otelde 4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Panoramik Kiev & Minsk Şehir Turu, Minsk - Kiev ve Havalimanı Transferleri, Rehberlik

1.Gün: İstanbul, Kiev

Gezimizin ilk günü Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Tarifeli seferimiz ile Kiev'e haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale Binası, Shevchenko Üniversitesi'ni gezip güzel iç mekanı ile ünlü görkemli St. Volodymyr Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Rehberiniz size burada bulunan St. Barbara'nın kalıntılarını gösterecek. Ardından, şirin bir parkla çevrili antik Golden Gates'i, UNESCO listesinde yer alan St. Sofia Katedrali ve Khmelnitskiy'e anıtını ve Kreschatiy Parkı'ndaki Dostluk Kemeri'ni görecek, Dinyeper Nehri'nin çarpıcı manzarasına hayran kalacaksınız. Son durağımız ise Kreschatik Caddesi ve Nezalezhnosti Meydanı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Kiev eğlence hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Kiev.

2.Gün: Kiev

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecherskaya Lavra Manastırı için hareket ediyoruz. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne turuna katılabilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Kiev.

3.Gün: Kiev – Minsk

Sabah erken saatte otelden çıkışımızı yaparak özel aracımız ile Minsk'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Gomel şehrini panaromik olarak görüp Minsk'e ulaşıyoruz. Yapacağımız Minsk şehir turunda Özgürlük Meydanı, Kutsal Ruh Katedrali, Kutsal Bakire Meryem Kilisesi, Belediye Binası, Lenin'in heykeline sahip Hükümet Binası, Bağımsızlık Caddesi, Merkez Postanesi KGB'nin binalarını, Cumhuriyet Sarayı ve Sendikalar Kültür Sarayı, Alexander Meydanı ve Trinity Banliyösü göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Minsk.

4.Gün: Minsk

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Stalin Hattı turu için otelimizden ayrılıyoruz. Tur sırasında Stalin Hattının ne olduğunu, ne zaman ve kimin tarafından hangi amaç için yapıldığını öğreneceksiniz. Bu açık hava müzesinde farklı yıllardaki askeri teçhizat, tanklar, tüfekler, arabalar, uçaklar, helikopterler teşhir edilmektedir. Burada, II. Dünya Savaşı'nın sonucunu etkileyen efsanevi T-34 tankını ve ünlü ZIS-2 topunu görebilirsiniz. Tarihi ve kültürel kompleksin ziyaretçileri gerçek savaş silahlarından ateş edebilir ve gerçek bir tank sürebilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Moulin Rouge restaurantta eğlenceli akşam yemeğine ekstra olarak katılabilirler Geceleme Minsk.

5.Gün: Minsk, Istanbul

Sabah kahvaltısını yaptıkdan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otel lobisinde buluşarak Minsk Havalimanı'na gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel
4* Hotel

Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Kiev Gidiş, Minsk - İstanbul Dönüş Uçak Bileti,
 • 3 veya 4 Yıldızlı Hotellerde Kiev'de 2 Gece ve Minsk'de 2 Gece Konaklama,
 • Kiev - Minsk Arası Transferi,
 • Panoramik Kiev ve Minsk Şehir Gezisi,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar