• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Kiev Turu

Tur Programı

Perşembe Gidiş - Pazar Dönüş Uçak Biletleri, Alan - Otel - Alan Transferleri, Kiev 3 veya 4* Otelde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Panoramik Kiev Şehir Turu, Rehberlik Hizmeti

1.Gün Perşembe: İstanbul - Ankara - İzmir, Kiev

Gezimizin ilk günü Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Tarifeli seferimiz ile Kiev'e haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale Binası, Shevchenko Üniversitesi'ni gezip güzel iç mekanı ile ünlü görkemli St. Volodymyr Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Rehberiniz size burada bulunan St. Barbara'nın kalıntılarını gösterecek. Ardından, şirin bir parkla çevrili antik Golden Gates'i, UNESCO listesinde yer alan St. Sofia Katedrali ve Khmelnitskiy'e anıtını ve Kreschatiy Parkı'ndaki Dostluk Kemeri'ni görecek, Dinyeper Nehri'nin çarpıcı manzarasına hayran kalacaksınız. Son durağımız ise Kreschatik Caddesi ve Nezalezhnosti Meydanı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Kiev eğlence hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Kiev.

2.Gün Cuma: Kiev

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecherskaya Lavra Manastırı için hareket ediyoruz. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne turuna katılabilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Kiev.

3.Gün Cumartesi: Kiev

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ekstra düzenlenecek olan Kievan Rus Tema Parkı gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. 5 - 13. Yüzyıl ortaçağ hayatının sergilendiği bu teme parkında gezerken kendinizi zaman yolculuğu yapmış gibi hissedeceksiniz. Bu keyifli gezimiz sonrası otelimize dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama Kiev.

4.Gün Pazar: Kiev, İstanbul - Ankara - İzmir

Sabah kahvaltısını yaptıkdan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otel lobisinde buluşarak Kiev Havalimanı'na gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından tarifeli seferi ile Türkiye'ye ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

NOT: İzmir Çıkışlı Turlar Cuma - Pazartesi Olarak Yapılmaktadır

Şehir Kişibaşı Tek Kişi
Ankara 270 € 330 €
İstanbul 370 € 430 €
İzmir 300 € 350 €

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Kiev Gidiş, Dönüş Uçak Bileti,
 • 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Kiev Şehir Gezisi,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı