• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Kısa GAP Turu

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, Adana, Antakya, Antep, Urfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman Gezileri, 4* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

1.Gün: (Akşam): İstanbul, Adana

İstanbul dan önceden belirlediğimiz hareket yerlerinden misafirlerimizi alıp saat 17:00'de Bolu-Ankara-Adana yol güzergahında molalar vererek yola çıkıyoruz

2.Gün: Adana, Antakya

Sabah erken saatlerde Adana’ya ulaşıyoruz. Dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprülerinden olan Taş Köprü ve muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camii görüldükten sonra, Ceyhan-Dörtyol üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizde, Antakya mutfağının yöresel lezzetlerini tattıktan sonra, dinlerin ve medeniyetlerin kesişme noktası Antakya’ya varıyor, geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde, bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi olan, Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St Pierre Kilisesi olacak. Sonrasında Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız bir lezzet molası veriyoruz. Ardından Antakya turumuza, Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Ülkemizin en eski camilerinden olan bu güzel yapının önemi ve tarihi geçmişi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüşün ardından aracımıza dönüyoruz. Şelaleleri ve Defne Efsanesi ile ünlü Harbiye bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Antakya, Gaziantep

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kırıkhan-Islahiye yolu ile Gaziantep'e ulaşıyoruz. Dünyanın 1 numaralı mozaik müzesi olmaya aday Zeugma Mozaik Müzesi ziyareti ve daha sonra Bakırcılar Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Gaziantep, Şanlıurfa

Sabah kahvaltısından sonra Gaziantep'ten ayrılıp Nizip-Birecik yolu ile peygamberler şehri Şanlıurfa'ya geçiyoruz. Medeniyetlerin kesiştiği nokta Harran'a ulaşıyoruz. Burada dünyanın ilk üniversitede binası El Firdevsi ve Rasathane Kulesi kalıntılarını görüp ters fincan şeklinde olan kubik kubbeli Harran evlerine görüyoruz. Daha sonra Şanlıurfa şehir merkezine gelip Balıklı Göl, Rızvaniye Camii ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağara ziyaretlerimizi yapıp otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında Güneydoğu'nun simgesi olan Sıra Gecesi'ne gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: Şanlıurfa, Mardin

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltı sonrasında Viranşehir-Kızıltepe yolu ile Mardin’e ulaşıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Arkeoloji Müzesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Ulu Camii'yi gezip yukarı Mezopotamya manzarası eşliğinde, Süryani nüfusun yoğun olarak bulunduğu bu şehrimizde Deyr-ul Zaferen Manastırı'nı gezip Kasımiye Medresesi'ne geçiyor ve ziyaretimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kayseriyye Pasajı'nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Midyat’a geçip Midyat Konuk Evi'ni geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6.Gün: Mardin, Midyat, Diyarbakır, Adıyaman

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Midyat’a hareket ediyoruz. Mardin'in İncisi Midyat’ı gezerken, Midyat Konuk Evi, dünyanın en büyük manastırlarından Mor Gabriel'i gezip, Gümüşçüler Çarşısı'nda vereceğimiz serbest zaman sonrası bir zamanlar sular altında kalma tehlikesi yaşayan Hasankeyf'i de ziyaret ederek Diyarbakır’a geliyoruz. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olan Diyarbakır, Mezopotamya ile Anadolu medeniyetlerinin geçiş bölgesindedir ve bu şehrin geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bir dönem Romalılar'ın, Bizanslılar'ın ve daha sonra Osmanlı'nın egemenliğini sürdürdüğü şehir, günümüzde hala o döneme ait izleri taşıyor. 9 bin yıldır yaşamın hiç kesintiye uğramadığı ender kentlerden biri olan ve dört bir yanı tarih kokan bu şehirde mutlaka görmemiz gereken yerler arasında Diyarbakır Surları, Hasanpaşa Hanı, Kervansaray, Sülüklü Han, Ulu Cami, Asur Kalesi bulunmaktadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize giriş yaparak dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün: Adıyaman, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında erken saatlerde, dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak bizi bekleyen minibüslerle Nemrut'a çıkıyoruz. Doğu ve batı medeniyetlerinin, 2150 m yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası ve dünyanın sekizinci harikası Nemrut, yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO dünya kültür mirasları listesinde yer almaktadır. Gezinin ardından otelimize geri dönüş ve ardından odalarımızı boşaltarak otelden ayrılıyoruz. Atatürk Barajı’ nı görmeye gidiyoruz. GAP projesine dahil Atatürk Barajı, enerji ve sulama amaçlı inşa edilmiştir. Barajımız hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra şehirde vereceğimiz serbest zaman sonrası öğleden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde molalar vererek tur başlangıcında sizleri almış olduğumuz noktalarda indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs TL TL
Haziran - Ağustos TL TL
Eylül - Kasım TL TL
Aralık - Şubat TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 4 ve 5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Nemrut Dağı Ulaşım Ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • Sıra Gecesi Katılım Ücreti