• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Lviv & Kiev Turu

Tur Programı

Kiev Gidiş, Lviv Dönüş Uçak Bileti, 2 Gece Kiev ve 1 Gece Lviv 3* Otelde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Panoramik Kiev & Lviv Şehir Turu, Rehberlik, Kiev - Lviv Transferleri

1.Gün: İstanbul, Lviv

Gezimizin ilk günü Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Tarifeli seferimiz ile Lviv'e haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Lviv şehir gezisine başlıyoruz. Orta Avrupa şehirlerine has mimari güzelliği olan Lviv'de, muhteşem resimler ve heykeller içeren ve 1897-1900 yılları arasında inşa edilen Lviv Operası'nı gezip Lviv Eski Şehir merkezine geçeceğiz. (Old Town) Burada gotik tarzda inşa edilmiş Latin Katedrali'ni, Orta Avrupa Maniyerizm mimarisinin en önemli örneklerinden olan Boim Ailesi Şapeli'ni, Cizvit Kilisesi ve Cizvit kolejini dolaşarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Pazar Meydanı'na gidiyoruz. Burada Belediye Sarayı, Kara Saray, Eczane Müzesi, Korniakt Sarayı, Dominik Kilisesi ve Mevsim Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Ünlü Lviv çikolatalarının tadına bakıp fabrika satış mağazasında vereceğimiz kahve molası sonrası Yahudi semtinin dar sokaklarından geçecek Golden Rose Sinagogu'nu ve Bernardine Manastırı'nı geziyoruz. Gezimiz sonrası otelimize geçerek serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Ortaçağ restaurantta akşam yemeğine ekstra olarak katılabilirler Geceleme Lviv.

2.Gün: Lviv

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal diye adlandırılan Lviv Sarayları turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız bir tepeye yapılmış ve gösterişli resim, fresk ve heykelleri ile Olesko Sarayı olacak. Burada rehberimizden bu kalenin tarihi geçmişi ve büyüleyici hikayelerini dinledikten sonra 17. Yüzyılda Guillaume Le Vasseur de Beauplan tarafından yapılan, tuğla ve taştan bir tepenin yamacında inşa edilmiş Pidhirtsi Sarayı'na geçeceğiz. Buradaki gezimizin ardından son durağımız 17. yüzyıl mimarlığı ve İtalyan tasarımı nedeni ile Ortaçağ mimarisinin mücevheri olarak adlandırılan Zolochiv Sarayı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Stargorod restaurantta eğlenceli akşam yemeğine ekstra olarak katılabilirler Geceleme Lviv.

3.Gün: Lviv - Kiev

Sabah erken saatte otelden çıkışımızı yaparak tren garına geçiyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız keyifli bir yolculuk sonrası Kiev'e ulaşıyoruz. Tren garında bekleyen özel aracımızla Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale Binası, Shevchenko Üniversitesi'ni gezip güzel iç mekanı ile ünlü görkemli St. Volodymyr Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Rehberiniz size burada bulunan St. Barbara'nın kalıntılarını gösterecek. Ardından, şirin bir parkla çevrili antik Golden Gates'i, UNESCO listesinde yer alan St. Sofia Katedrali ve Khmelnitskiy'e anıtını ve Kreschatiy Parkı'ndaki Dostluk Kemeri'ni görecek, Dinyeper Nehri'nin çarpıcı manzarasına hayran kalacaksınız. Son durağımız ise Kreschatik Caddesi ve Nezalezhnosti Meydanı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Kiev eğlence hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Kiev.

4.Gün: Kiev

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecherskaya Lavra Manastırı için hareket ediyoruz. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne turuna katılabilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Kiev.

5.Gün: Kiev - İstanbul

Sabah kahvaltısını yaptıkdan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otel lobisinde buluşarak havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından tarifeli seferi ile İstanbul'a ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel
4* Hotel

Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Lviv Gidiş, Kiev - İstanbul Dönüş Uçak Bileti,
 • 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Kiev ve Lviv Şehir Gezisi,
 • Lviv - Kiev Hızlı Tren Bileti,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar