• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Lviv Turu

Tur Programı

Türk Hava Yolları İstanbul - Lviv Gidiş, Dönüş Uçak Biletleri, Alan - Otel - Alan Transferleri, Lviv 3 veya 4* Otelde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Panoramik Lviv Şehir Turu, Rehberlik Hizmeti

1.Gün: İstanbul, Lviv

Gezimizin ilk günü İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Türk Hava Yolları tarifeli seferimiz ile 08:15'de Lviv'e haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Lviv şehir gezisine başlıyoruz. Orta Avrupa şehirlerine has mimari güzelliği olan Lviv'de, muhteşem resimler ve heykeller içeren ve 1897-1900 yılları arasında inşa edilen Lviv Operası'nı gezip Lviv Eski Şehir merkezine geçeceğiz. (Old Town) Burada gotik tarzda inşa edilmiş Latin Katedrali'ni, Orta Avrupa Maniyerizm mimarisinin en önemli örneklerinden olan Boim Ailesi Şapeli'ni, Cizvit Kilisesi ve Cizvit kolejini dolaşarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Pazar Meydanı'na gidiyoruz. Burada Belediye Sarayı, Kara Saray, Eczane Müzesi, Korniakt Sarayı, Dominik Kilisesi ve Mevsim Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Ünlü Lviv çikolatalarının tadına bakıp fabrika satış mağazasında vereceğimiz kahve molası sonrası Yahudi semtinin dar sokaklarından geçecek Golden Rose Sinagogu'nu ve Bernardine Manastırı'nı geziyoruz. Gezimiz sonrası otelimize geçerek serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Ortaçağ restaurantta akşam yemeğine ekstra olarak katılabilirler Geceleme Lviv.

2.Gün: Lviv

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal diye adlandırılan Lviv Sarayları turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız bir tepeye yapılmış ve gösterişli resim, fresk ve heykelleri ile Olesko Sarayı olacak. Burada rehberimizden bu kalenin tarihi geçmişi ve büyüleyici hikayelerini dinledikten sonra 17. Yüzyılda Guillaume Le Vasseur de Beauplan tarafından yapılan, tuğla ve taştan bir tepenin yamacında inşa edilmiş Pidhirtsi Sarayı'na geçeceğiz. Buradaki gezimizin ardından son durağımız 17. yüzyıl mimarlığı ve İtalyan tasarımı nedeni ile Ortaçağ mimarisinin mücevheri olarak adlandırılan Zolochiv Sarayı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Stargorod restaurantta eğlenceli akşam yemeğine ekstra olarak katılabilirler Geceleme Lviv.

3.Gün: Lviv

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Batı Ukrayna kültürü, folklorü ve köy yaşamının sergilendiği Shevchenko Hai Açık Hava Müzesi turu için otelimizden ayrılıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek Tarihi Lychakiv Mezarlığı Turuna katılabilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Lviv.

4.Gün: Lviv, Istanbul

Sabah kahvaltısını yaptıkdan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otel lobisinde buluşarak Lviv Havalimanı'na gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 21:10'da Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel 350€ 400€
4* Hotel 400€ 450€

Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Lviv Gidiş, Dönüş Uçak Bileti,
 • 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Lviv Şehir Gezisi,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı