• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Odessa Turu

Tur Programı

Türk Hava Yolları İstanbul, Odessa Gidiş, Dönüş Uçak Biletleri, Alan - Otel - Alan Transferleri, Odessa 3 veya 4* Otelde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Panoramik Odessa Şehir Turu, Rehberlik Hizmeti

1.Gün Perşembe: İstanbul, Odessa

Gezimizin ilk günü İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. THY tarifeli seferimiz ile 08:30'da Odessa'ya haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Odessa şehir turumuza başlıyoruz. Bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Akkerman Kalesi’nin bulunduğu bölgede Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmiştir. Günümüzde Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biridir. Şehir turumuz esnasında, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, ekstra olarak düzenlenecek Arcadia turunda renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme Odessa.

2.Gün Cuma: Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler. 1899 Yılında Odesa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Votka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize dönüyoruz. Geceleme Odessa.

3.Gün Cumartesi: Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından ekstra olarak düzenlenecek Bilhorod - Dnistrovskyi & Akkerman Kalesi turu için otelden ayrılıyoruz. 2500 yıllık Bilhorod - Dnistrovskyi'ye 12 kültürden oluşan şehir denir. Tarihi boyunca Yunanlılar, Romalılar, Gotikler, Bulgarlar, Moğollar, Ermeniler, İtalyanlar, Moldovyalılar, Türkler, Yahudiler, Ruslar ve Ukraynalılar'ın egemenliği altına girmiştir. Ortaçağda inşa edilmiş olan Akkerman Kalesi ise bir dönem Osmanlı yönetimine girmiştir. Turumuzun ardından, otelimize dönüyoruz. Geceleme Odessa.

4.Gün Pazar: Odessa, Istanbul

Sabah kahvaltısını yaptıkdan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otel lobisinde buluşarak Odessa Havalimanı'na gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 21:40'da Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel 350 € 400 €
4* Hotel 400 € 450 €

Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul - Odessa Gidiş, Dönüş Uçak Bileti,
 • 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Odessa Şehir Gezisi,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı