• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Orta Avrupa Turu

blog-post-image

Tur Programı

1 gece Sırbistan Niş , 1 gece Sırbistan Belgrad , 2 gece Macaristan Budapeşte , 2 gece Çek Cumhuriyeti Prag , 2 gece Avusturya Viyana 2 gece yarım pansiyon konaklama

1.Gün (Akşam): İstanbul - Kapıkule

Akşam İstanbul'da önceden belirlenen noktalardan saat 20:00’de hareket ediyoruz. Edirne, Kapıkule sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün: Bulgaristan - Niş (Sırbistan)

Türkiye (Kapıkule) ve Bulgaristan sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra, Svilengrad-Harmanl-Dimitravgrad-Plovdiv-Sofya güzergahını takip ederek Niş'e varıyoruz. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Yeraltı Çarşısı, Nisava Nehri, Kral Milan Meydanı, Niş Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzdan sonra alışveriş için serbest zamanın ardından Niş’teki otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz ve gece otelimizde.

3.Gün: Niş (Sırbistan) - Budapeşte (Macaristan)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz ve sonrasında Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Macaristann'ın başkenti ve dünyaca ünlü turizm merkezi Budapeşte'ye varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Matthias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı'nı gördükten sonra tur bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam ekstra olarak düzenleyeceğimiz, Tuna Nehri üzerinde, Avrupa'nın incisi Budapeşte'yi nehirden görme ve binaların tarihçesini dinlerken içkilerimizi yudumlama fırsatı bulacağız. Sanatçıların sesinden muhteşem tarih yorumları ve Türkçe anlatımların yapıldığı bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4.Gün: Budapeşte, Estergon, Visegrad, Szentendre

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Estergon, Visegrad ve Szentendre gezimizi yapıyoruz. Bu turda Estergon Katedrali'ni ve Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Daha sonra ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’a geçiyoruz. Bu turumuzda Visegrad Kalesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini rönesans atmosferinde alıyoruz. Alışveriş için Szentendre kasabasına gidiyoruz. El işi örtüler, porselen ürünler, kristal hediyelik eşyalar ve pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zaman bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceğimiz Çigan Gecesi yemekli müzikli eğlenceli programa katılma imkanı bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.

5.Gün: Budapeşte (Macaristan) - Prag (Çek Cumhuriyeti)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Prag yolculuğumuz ve varışımız ile birlikte Prag şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda Hradcany Kale bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neogotik rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan ve üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12 Havari bulunan tarihi astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzdan sonra otelimize varış ve yerleşme. Ekstra olarak, isteyen misafirlerimiz ile Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turumuzu düzenliyoruz. Prag'ın unutulmaz gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.

6.Gün: Prag, Karlovy Vary

Sabah kahvaltısı sonrası Karlovy Vary kültür turu için otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Karlovy Vary şehir turumuzda Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak'ın, Mozart'ın, Göthe'nin, Beethoven'ın ve Puşkin'in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granit, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra ortaçağ gecesi programına katılıyoruz. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan bir restoranda orta çağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken yemek ve içecek servisiyle Çek mutfağının tatlarını deneme fırsatını yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

7.Gün: Prag, Cesky Krumlov (Çek Cumhuriyeti) - Viyana (Avusturya)

Otelimizdeki kahvaltının ardından bir orta çağ kasabası olan Cesky Krumlov'a hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Krumlov 1990’lardan itibaren yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmaktadır. Bu turumuzun ardından Viyana'ya doğru hareket ediyoruz. Viyana’ya vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Opera binası, üniversite, parlamento binası, tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser Haus ve müzeler bölgesi bulunmaktadır. Tur bitiminde serbest zaman. Akşam ekstra olarak düzenlenen Grinzing Gecesi turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda Viyana’ya 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde Viyana müzikleri eşliğinde ünlü Şinitzellerinin tadına bakıyoruz. Gecenin bitiminde otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.

8.Gün: Viyana

Sabah kahvaltısı sonrası Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Naziler'in gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezinti de yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra Mayerling Faciası'na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı, manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Sonraki rotamız küçük ve şirin bir kaplıca şehri olan Baden'in ardından en son durağımız Kraliçe Sisi’nin sarayı olan Schönbrunn Sarayı'nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman geçiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ekstra olarak gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızdan sonra Viyana şehir merkezinde serbest zaman verilecektir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra olarak ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkanı. Geceleme otelimizde.

9.Gün: Viyana (Avusturya) - Belgrad (Sırbistan)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad'a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında, yeni Belgrad, USCE alışveriş merkezi, tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, askeri müze, saat kapı ve müzesi, İstanbul Kapısı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi ve Kale Meydan yer almaktadır. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Adını Sırbistan III. Prensi Mihailov'dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Belgrad'ın en hareketli caddesi Knez Mihajlova Caddesi’ndeki yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanın başladığı Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan ulusal parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.

10.Gün: Belgrad (Sırbistan) - Bulgaristan - Kapıkule - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrasında Türkiye'ye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Niş-Pirot-Sofya-Plovdiv-Svilengrat yolunu takip ederek Kapıkule sınır kapımıza ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra Türkiye'ye giriş yapıp Edirne yolu üzerinden İstanbul'a varıyoruz. Tur başlangıcında sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs
Haziran - Ağustos
Eylül - Kasım
Aralık - Şubat

Fiyata Dahil Olanlar

1-) Otobüs ile ulaşım
2-) 2 gece Sırbistan Belgrad, 2 gece Budapeşte, 2 gece Prag, 2 gece Viyana konaklama
3-) Rehberlik hizmeti
4-) Otobüs içerisinde çay, su, kahve , meşrubat ikramları
5-) Konaklama yapılacak şehirlerde ki otel konaklama vergileri
6-) seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

1-) Öğlen yemekleri , yemeklerde alınacak içecekler
2-) Düzenlenecek ekstra turlara katılım.
3-) Otel odalardın da ki minibar harcamaları