• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı

Tur Programı

Geleneksel olarak her yıl Nisan ayında Adana'da düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Karnavalı bu yıl 02 Nisan - 05 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacatır.

1. Gün: İstanbul - Adana

Gezimizin ilk günü Sabiha Gökçen Havalimanı İç Dış Hatlar Terminali'nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Pegasus Hava Yolları 06:05 tarifeli seferimiz ile Adana’ya haraeket ediyoruz. Saat 07:30'da Adana’ya ulaşarak havalimanında bekleyen aracımız ile buluşuyor ve Seyhan Baraj Gölü kıyısında kahvaltıya (ekstra) gidiyoruz. Kahvaltı sonrası yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü turu ardından Portakal Bahçesi ziyaretimiz olacak. Bir sonraki durağımız ise 65 Bin M2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak. Sabancı Merkez Camii ziayaretimizden sonra Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye giçip Adana Taşköprü hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16. yy.’dan kalma tarihi bir cami olan. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi'ni gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz. Hemen yakımızda bulunan ve Türkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz. 1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesi’nin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camii olarak bilinen Tarihi camii bu günkü Adana Turu programımızda son gezeceğimiz nokta. Aracımıza dönüş güzergahımız üzerinde bulunan Adana’nın meşhur cezeryesinden hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra Adana ciğeri veya kebabı yemek üzere öğlen yemeğini (ekstra) alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Programımız içinde kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda Otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz. Sonrasında Adana Portakal Çiçeği Festival alanına kortej yürüyüşünü izlemek üzere başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Ayrıca birçok ünlü müzisyenimizin yer alacağı bir de Konser yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekip, folklorik değerlerimizin farkına varabileceğiz. Karnaval programı bitiminde otelimize geçiyoruz. Geceleme Adana’da.

2. Gün: Adana - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyor ve Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’da Justinianus (Bac) Köprü'yü görüp görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tasus Şelalesi'nde kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kleopatra Kapısı, Ashab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası, Eski Camii (Kilise Camisi), Eski Hamam, Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı; Danyal Peygamber MÖ 562 - 605 tarihlerinde yaşamış Yahudileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir. ) ve hemen altındaki Roma Köprüsü'nü rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeği için meşhur Tarsus Humusu (pastırmalı, sucuklu, zeytinyağlı, tereyağlı çeşitleri) yemek üzere restoranımıza geçiyoruz (Ekstra). Yemek sonrası Kırkbedesten Çarşısı'nda yöreye özgü grip için şifa olan çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edile sıcak çayı içiyoruz. Sonrasında Türk - İslam mimarisinin önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Piri Paşa'nın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu - Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve Sen Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış Tursus Ulu Camii gezimizin ardından Roma Yolu, Saint Paul Kilisesi, Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan eski Tarsus evlerini ve sokaklarını fotoğraflıyor ve sonrasında bugünkü programımızın son noktası olan orijinal Nusrat Mayın Gemisi ziyaretimizi yapıyoruz. Gezi bitiminde Adana şehir merkezine dönüyor ve uçuş saatine kadar olan zamanı değerlendirme üzere Adana ciğeri veya kebabı yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Burada yiyeceğimiz (ekstra) akşam yemeğinin ardından 19:55 Pegasus Hava Yolları uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 21:25de Sabiha Gökçen Havalimanı'a ulaşarak turumuzu bitiriyoruz.

04 Nisan - 05 Nisan Kişi Başı Tek Kişi
3* Otelde Konaklama TL TL
4* Otelde Konaklama TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 3 veya 4* Otelde Kahvaltılı Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı,