• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Samos Adası Turu

blog-post-image

Tur Programı

Akşam 19:00'da Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi önünden, 19:45'te Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önünden, 20:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı'ndan misafirlerimizin alınması ile Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir yolu üzerinden sabah saatlerinde Kuşadası’na ulaşıyoruz. ( İzmit, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir hareket saatleri tur günü bildirilecektir. )

1.Gün: Kuşadası, Samos Adası

Sabah Kuşadası limanındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra feribot ile yaklaşık 1 saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor’un memleketi Samos’a vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve rehberleri eşliğinde Samos Adası’nın başkenti olarak adlandırılan Vathi şehrine doğru otobüsleri ile hareket ediyorlar.Burada öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykelini yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi ziyaretimizin ardından rehberimizin belirlediği buluşma noktasından hareketle Karlovasi'ye dönüş için harekete geçiyoruz. Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates Köyü eteklerinde bulunan Aidonia’da kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza giderek akşam dileyen misafirlerimiz ile katılacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip oluyoruz.

2.Gün: Samos Adası

Sabah kahvaltımızın ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte otellerin önünden kalkacak olan otobüsümüze biniyor ve ekstra düzenlenecek turumuz için (25€) Marathokampos Bölgesi'ne doğru yola çıkıyoruz. Bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyoruz. Adanın güneybatısına doğru yaptığımız yolculuğumuzda uzun sahil yapısı ve zengin deniz yaşamı ile bilinen Kampos Koyu'na varıyoruz. Buradaki yemek (extra) ve deniz molasının sonrasında Samos Ada’sının rakım olarak en yüksekte bulunan eşsiz manzarası ile Platanos Köyü'ne kısa bir ziyaret gerçekleştiriyor, ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen konuklarımız ile ekstra olarak düzenlenen (25€) Yunan Tavernası’nda buzuki ve Yunan mezelerinin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Samos Adası, İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız ile ekstra olarak düzenlenen turumuz için (25€) Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Ardından şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sürecinde alışveriş ve kahve keyfi imkanı bulacaksınız. Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’dan izler taşıyan Kokkari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Avlakia ve Agios Konstantinos gibi küçüklü büyüklü şirin köylerin içinden geçip Karlovasi’ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs
Haziran - Ağustos
Eylül - Kasım
Aralık - Şubat

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • Samos Adası'nda Otelde Oda & Kahvaltı Konaklama,
 • Kuşadası - Samos Adası Arası Feribot Ücretleri,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortsı,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Kapı Vizesi Ücreti,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Akşam Taverna Eğlencesi,
 • Marathokampos Bölgesi Turu,
 • Pythagoria & Kokkari Turu,