• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Yunanistan

blog-post-image

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, 1 Gece Selanik, 2 Gece Atina ve 1 Gece Kalambaka 3* Otelde 4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Araç İçi İkramlar, Rehberlik Hizmeti, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün: İstanbul, Selanik

Konfirmede belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan sınırından geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru seyahatimiz devam ediyor.

2.Gün: Selanik

Selanik'e varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Atatürk' ün evini ve Yunanistan’ ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman ve tur lidermizin belirleyeceği saatte otelimize transferimiz gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirsiniz. (35€) Geceleme otelimizde.

3.Gün: Selanik, Atina

Kahvaltının ardından Etstur özel otobüsü ile Larissa ve Lamia yolu üzerinden Atina’ya hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğun ardından Atina’daki otelimiz bizi karşılıyor. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi’ne katılabilirler (35€). Gezi sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.Gün: Atina

Kahvaltının ardından gün panoramik şehir gezisi ile başlıyor. Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gezi boyunca keşif duraklarımız olacak. Şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Korinth Kanalı Gezisi'ne katılabilirler. (35€) Gezi boyunca Corint Kanalı ve çevresini keşfettikten sonra Pire’de bir balıkçı restoranında akşam yemeği alacağız. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.Gün: Atina, Kalambaka

Kahvaltının ardından Kalambaka'ya hareket ediyoruz. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 6 saatlik bir yolculuktan sonra Kalambaka bizi selamlıyor. Kısa bir dinlenme molasının ardından manastırı ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalanını dilediğimiz gibi değerlendiriyoruz.

6.Gün: Kalambaka, İstanbul

Gezinin son günü alacağımız kahvaltının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Trikala, Larissa, Selanik yolu üzerinden yaptığımız yolculuk sonrasında Kavala’dayız. Kavala şehir gezisinin ardından öğle yemeği molasında nefis lezzetler keşfedebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Türk azınlıklarının yaşadığı İşkeçe, Gümülcine şehirlerini de panoramik olarak görme şansı buluyoruz, Dedeağaç üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’da free shop’ta alışveriş yaparak Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Günün sürprizi Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molası. Yemeğin ardından İstanbul’a varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.

Hotel Kişibaşı Tek Kişi
3* Hotel 130 € 195 €

Fiyata Dahil Olanlar

* 1 Gece Selanik, 2 Gece Atina ve 1 Gece Kalambaka'da Kahvaltı Dahil Konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, program dışı geziler, şahsi harcamalar
* Öğlen ve akşam yemekleri ve ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Vize ve hizmet bedeli