• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Yunanistan

blog-post-image

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, Selanik'de Otelde 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, İskeçe, Gümülcine, Kavala, Selanik, Drama Gezileri, Araç İçi İkramlar, Rehberlik Hizmeti, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün Cuma: İstanbul, Selanik

Akşam saat 19.30 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi önü, 20.15 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 21.00’de Kadıköy Sahil Beşiktaş Vapur İskelesi önünden misafirlerimizin alınması ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan sınırından geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru seyahatimiz devam ediyor.

2.Gün Cumartesi: Selanik

Sabah 08.30 civarında Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Atatürk' ün evini ve Yunanistan’ ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman ve tur lidermizin belirleyeceği saatte otelimize transferimiz gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirsiniz. (35€) Geceleme otelimizde.

3.Gün Pazar: Selanik, Kavala, İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ya geçiyoruz. Kavala varışımızın ardından yapılacak şehir turumuzun ardından serbest zaman. Tur liderimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından sırası ile İskeçe (Xanthi), Gümülcine (Komotini) ve Dedeağaç (Alexandroupoli) panoramik şehir turlarımızın ardından ardından, İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz.  Burada tam katılım şartı ile ekstra (5€) olarak Porto Lagos turu düzenlenmektedir. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan free shopunda serbest zaman veriyoruz. Ardından Türk sınırına geçiyoruz. Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molasından sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs 50 € 50 €
Haziran - Ağustos 60 € 60 €
Eylül - Kasım 50 € 50 €
Aralık - Şubat 40 € 40 €

Fiyata Dahil Olanlar

* Selanik'de 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, program dışı geziler, şahsi harcamalar
* Öğlen ve akşam yemekleri ve ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Vize ve hizmet bedeli
* Taverna gezisi 35€
* Porto Lagos turu 5€