• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Bulgaristan

blog-post-image

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, Sofya ve Plovdiv Şehir Gezileri, Sofya'da Otelde 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Araç İçi İkramlar, Rehberlik Hizmeti, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün Cuma: İstanbul, Sofya

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 22.30 Mecidiyeköy Trump AVM önü, 23.15 İncirli Ömür Plaza önü, 23.30 Bahçeşehir Tır Parkı önü hareketle Çorlu, Edirne, Kapıkule karayolunu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo, Plovdiv, Sofya karayolu takip edilerek Sofya’ya yolculuk.

2.Gün Cumartesi: Sofya

Sabah saatlerinde Sofya’ya varıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Ulusal Kültür Sarayı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de Yeniçeri kıyafeti ile katıldığı ünlü kıyafet balosunun yapıldığı Ordu Evi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Tur liderimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Otantik Bulgar Gecesi Gezisi'ne katılabilir. (25€) Geceleme otelimizde.

3.Gün Pazar: Sofya, Plovdiv (Filibe), İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirlediği saatte otelimizden hareket ile Plovdiv şehir turu ve Metro alışveriş turumuzu yapıyoruz. Plovdiv panoramik şehir turunda Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu görme olanağımız olacak. Plovdiv hakkında genel bilgi alıp şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Cuma Camii ziyareti ve Plovdiv müslümanlarının yaşam tarzının görülmesi ardından Sveta Bogoroditsa Kilisesi ziyareti. Balaban Evi, Nikola Nedkoviç Evi, Zlatio Boyaciev Evi, Hindilyan Evi, Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv görülecek yerler arasındadır. Şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra (5€) Metro alışveriş turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından Plovdiv, Haskovo karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapsınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne, Çorlu karayolu takip edilerek akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile gezimizi sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs 50 € 50 €
Haziran - Ağustos 60 € 60 €
Eylül - Kasım 50 € 50 €
Aralık - Şubat 40 € 40 €

Fiyata Dahil Olanlar

* Sofya'da otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, Program dışı geziler, şahsi harcamalar, ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Öğlen ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
* Vize ve hizmet bedeli
* Yemekli Bulgar Tavernası Turu 25 Euro
* Metro Alışveriş Turu 5 Euro