• 0216 520 07 01
 • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Haftasonu Turu

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi, Araç İçi İkramlar, Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 1. Gün Beypazarı’nda Öğlen Yemeği

1.Gün: İstanbul, Taraklı, Göynük, Mudurnu, Abant

06:30 Beylikdüzü Birmot Fiat önü, 07:00 Bakırköy İncirli Doğtaş önü, 07:30 Mecidiyeköy Moda Önü, 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 08:20 Kartal Köprüsü altı, 08:40 Çayırova McDonald’s önü, 09:30 İzmit Halk Evi Durağı hareket ile otobüs içi ikramları eşliğinde turumuzun ilk durağı olan Taraklı‘ya yaklaşık iki buçuk saatlik yolcuğun ardından ulaşıyoruz. Ardından bir Mimar Sinan eseri olan Yunus Paşa Camii’ni (Kurşunlu camii), tarihi bir konakta bulunan etnografya müzesini görüyor, ardından tarihi kasabada bir yürüyüş yaparak yöresel mimariyi yansıtan tarihi konakları, ahşap hanı görüyor ve kısa bir çay molası veriyoruz. Ardından yolumuza devam ederek, yarım saatlik bir yolculukla tarihi Göynük ilçesine ulaşıyoruz. Tarihi Osmanlı kasabası kimliğini büyük ölçüde korumuş olan Göynük’te Saat Kulesi’ni (Zafer kulesi), Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamını, Akşemseddin türbesi’ni ve tarihi Göynük evlerini görüyoruz. Öğle yemeği molamız Göynük’te. Ardından yola çıkarak kısa bir yolculukla Konak mimarisinin, son yıllarda yapılan çalışmalarla, en iyi görülebildiği yerlerin başında gelen Mudurnu’da, Haytalar Konağı, Yarış Kaşı Konağı, Keyvanlar Konağı gibi örneklerin yanı sıra Saat Kulesini görme imkanı buluyoruz. Daha sonrasın da kısa bir yolculuk ardından Abant Göl’üne ulaşıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

2.Gün: Baypazarı – İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı’mıza varıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan Yaşayan Müze’yi geziyoruz. Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat – Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Camii, İncirli Camii’ni dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısı’nda telkari takılardan, Suluhan’da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağı’nı gezerken şehir sizi büyüleyecek. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası. İnözü Vadisi’ni de yapacağımız gezintinin ardından akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonunda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs TL TL
Haziran - Ağustos TL TL
Eylül - Kasım TL TL
Aralık - Şubat TL TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Otobüs ile Ulaşım,
 • 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Araç İçi İçecek İkramları,
 • Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Bütün Geziler,
 • 1. Gün Beypazarı’nda Öğlen Yemeği,
 • 1. Gün Araçta Kahvaltı Paketi,
 • Rehberlik Hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler,

 • 2. Gün Öğlen Yemeği,
 • Ekstra Tur & Geziler,
 • Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Hotel Ekstra Harcamaları,
 • Kişisel Harcamalar,