• 0216 520 07 01
  • info@elitatur.com.tr

ELİTA TUR

Yunanistan

blog-post-image

Tur Programı

Lüks Araçlar İle Ulaşım, Kavala - Thassos Arası Gidiş, Dönüş Feribot Ücretleri, İskeçe veya Kavala'da 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama, Rehberlik Hizmeti, Araç İçi İkramlar, Programda Belirtilen ve Ekstra Olmayan Geziler, Seyahat Sigortası

1.Gün Cuma: İstanbul, Thassos Adası

Akşam 19.30 Bakırköy Ömür AVM önü, 20.15 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 21.00 Kadıköy Sahil Beşiktaş Vapur İskelesi önünden misafirlerimizin alınması ile İpsala sınır Kapısını Kullanılarak Keromoti Limanına doğru yolculuk.

2.Gün Cumartesi: Thassos Adası

Sabah yol güzergahımızda extra kahvaltımızın ardından Keramoti Limanına varıyoruz. 40 dakikalık zevkli bir yolculuk sonrası Thassos adasına ulaşıyoruz. Thassos adasının leziz balları, nefis şarapları, konuk severliği ve temiz sahilleriyle ünü çok uzaklara ulaşmıştır. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi ve onun çevrelediği tüm ada boyunca sıralanan sıra dışı kaldırımlı yollar adanın göze çarpan güzelliğini sergiler.Sayısız yan yollar size çoğu beyaz mermer kayalıkları, yüksek dağlar ve çam ağaçlarıyla çevrelenen hoş dağ köylerine rehberlik yapacaktır. Adanın etrafı 90 km ile sınırlı olup ,otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Limana yakın Prinos bölgesinde bulunan anlaşmalı olduğumuz La Scala Beach‘de denizin ve güzelliğin tadını çıkarıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar vereceğimiz deniz molasının ardından akşam feribotu ile limana doğru hareket ediyoruz. Limanda feribot beklerken dileyen misafirlerimiz doğal bal alışverişi yapabilirler. Feribot ile geçtiğimiz Keramoti limanından konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama. İskeçe veya Kavala otellerinde yapılmaktadır. Dileyenler akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirler. (35€) Geceleme otelimizde.

3.Gün Pazar: Kavala, İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kavala panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Su kemerleri, liman, kale 19.yy neo klasik yapılar, Pangia, eski & yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag. Nicholas & Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane, evi ve heykelinin görülmesinin ardından Kavala’nın en güzel plajlarının bulunduğu Ammolofoi bölgesine geçiyoruz. Acentemizin anlaşmalı olduğu Batis Beach’de vereceğimiz yüzme molamızda plajın ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte dönüş yolculuğumuz başlıyor, Dönüş güzergahımızda tüm grubun katılımı olursa ekstra düzenlenecek olan tur programlarında pek olmayan İskece yakınında ve daha önce hiç karşılaşmadığınız göl üzerinde olan Agios Nikolaos Kilisesi ve şirin Porto Lagos (5€) gezimizi tamamladıktan sonra, Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan, Tekirdağ, Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a ulaşıp tur başlangıcında sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Tarihi Kişi Başı Tek Kişi
Mart - Mayıs 50 € 50 €
Haziran - Ağustos 60 € 60 €
Eylül - Kasım 50 € 50 €
Aralık - Şubat 40 € 40 €

Fiyata Dahil Olanlar

* İskeçe veya Kavala'da 1 gece oda, kahvaltı konaklama
* Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
* Panoramik şehir turları
* Kavala - Thassos arası gidiş, dönüş feribot ücretleri
* Türkçe tur liderliği hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt dışı çıkış fonu
* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar, program dışı geziler, şahsi harcamalar
* Öğlen ve akşam yemekleri ve ilk gün yolda alınan kahvaltı
* Vize ve hizmet bedeli
* Taverna gezisi 35€
* Porto Lagos turu 5€